Стабілізатор напруги релейного типу, коли і як рекомендовано встановлювати?

admin 25 Сен, 2017 09:05 ДП | Категория Все новости | Нет комментариев

stabilizator-naprugiНезважаючи на конструкцію, стабілізатори повинні виконувати одну функцію – забезпечувати споживача якісним напругою, не залежних від коливань мережі. У критичних ситуаціях домашні стабілізуючі пристрої повинні автоматично та дуже швидко відключати навантаження від мережі і самі відключатися щоб уникнути аварії.

По своїй суті, стабілізатор виглядає, як приймач струму, коли на виході він передає енергетичний заряд з прийнятними параметрами. Стабілізатор можна порівняти з трансформатором, або перетворювачем струму, що забезпечує безпечне енергопостачання.

Релейні стабілізатори отримали найбільш широке поширення через оптимальне співвідношення необхідних параметрів і ціни. Незаперечно, головна позитивна сторона у них – це швидкодія. За частки секунди такі стабілізатори повертають напругу в допустимі рамки, тим самим захищаючи нашу техніку.

Основою релейного стабілізатора є силовий трансформатор і котушка вольтодобавки. Принцип роботи такого пристрою можна порівняти з лабораторним автотрансформатором, в якому для зміни величини напруги на виході потрібно повертати ручку. У релейному стабілізаторі обмотка силового трансформатора розділена на секції, а їх перемикання здійснюється електромагнітними реле. Напруга на вході аналізується платою управління. Якщо його величина змінилася, то контролер визначає, яке реле необхідно включити для нормалізації напруги.

Релейні стабілізатори напруги володіють порівняно високою швидкістю стабілізації (час, за яке стабілізатор призведе напругу на виході до допустимого значення 220V з точністю 3,5-5%, після стрибка напруги в мережі), мають початкову найнижчу собівартість у виробництві і як наслідок низьку роздрібну ціну, дешеві в післягарантійному обслуговуванні. До того ж мають незначною вагою та габаритами, що дозволяє встановлювати практично на будь-яких поверхнях. Мають найбільше поширення в роздрібних мережах продажів.

Релейні стабілізатори є найнадійнішим видом з подібних пристроїв. Вони відмінно протистоїть будь-яким змінам навантаження, захищаючи при цьому телевізор, комп’ютер, бетономішалку і іншу потрібну в господарстві техніку від короткого замикання, перевантажень і перешкод.

Головною відмінністю релейних стабілізаторів від інших виступає той факт, що в них напруга змінюється східчасто. У цьому процесі бере участь блок силових реле. Що стосується падіння напруги в момент переключення, то вона в залежності від моделі пристрою становить від 2 до 12 мсек. Точність ж стабілізації тут прямо залежить від кількості ступенів. Іншими словами точність підвищується паралельно зі збільшенням кількості ступенів. Наприклад, якщо розмір ступені становить 9 Вольт, то точність стабілізації 4%, а швидкість відтоку обурення – 150 В / с.

Завдяки хорошій швидкості оброблення змін напруги і низької вартості, релейні стабілізатори знайшли широке застосування в якості промислових і домашніх стабілізаторів.

Релейний пристрій набагато дешевше і якщо скачки мережі бувають рідко і на невеликі величини, а в будинку немає примхливої електронної техніки, то перевага за релейним стабілізатором. Такий стабілізатор швидко стабілізує напругу при не припиняються, що не стабільних просадках або підйомах напруги в мережі. І при цьому дасть можливість працювати електроприладів в більш комфортному режимі, що підвищить їх термін експлуатації.

Стаття надана компанією “Правильне електроживлення” яка пропонує стабілізатори напруги фактично всіх типів стабілізації і торгових марок на україні. Більше на сайті https://prel.prom.ua/

Похожие новости:

Автор: admin

Добавить комментарий


Яндекс.Метрика Украина онлайн
© 2012-2017 copyright Новости ИТ