Танки і літаки тепер стануть хамелеонами

danya 25 Апр, 2014 07:13 ПП | Категория Все новости, Наука | Нет комментариев

Військовий транспорт, який змінює свій колір на темний вночі, а вдень – на камуфляжний, пишут Новости ИТ

Хіба таке можливо? Тепер це, принаймні, близько до реальності, завдяки дослідженням, проведеним вченими з Мічиганського університету (США). Вони розробили спосіб, який дозволяє кольорам змінюватися під впливом світла. Якщо зробити плівку, використовуючи цей спосіб, то в результаті вийде поверхня, яка буде подібна до хамелеона.

Розроблений американськими вченими спосіб полягає в негативно або позитивно заряджених мікрочастинках латексного кольору, зважених в рідині, схожої на гас і з’єднаних з субстратом з оксиду індію та олова.Коли світло потрапляє на ділянку з цією сумішшю, то відбувається хімічна реакція між рідиною і субстратом, що створює потік іонів в рідині.

У свою чергу, це призводить до того, що негативно заряджені мікрочастинки збираються разом і утворюють кристали, які відбивають світло в певній колірній гамі. Колір визначається відстанню між частинками усередині кристалів, а цей простір визначається довжиною хвиль світла, який потрапить на рідину.

Як тільки світло згасає, кристали руйнуються, а рідина приймає вихідний колір. Процес може повторюватися нескінченно. Якщо мікрочастинки заряджені позитивно, вони будуть рухатися у напрямку від освітлюваної області, однак, в результаті колір все одно змінюється.

Поряд з використанням даного способу для маскування техніки, можливо, що така плівка буде також використовуватися для таких додатків, як електронні книги і рекламні щити.

Источник

Похожие новости:

Автор: danya

Добавить комментарий


Яндекс.Метрика Украина онлайн
© 2012-2017 copyright Новости ИТ